Джон Маккейн різко розкритикував усі дії адміністрації США щодо України та російської агресії проти неї.

«Коли я говорю своїм виборцям, що після того, що робить Путін, ми досі не надали українцям зброю, вони в це не вірять. Вони не вірять, що ми можемо спостерігати, як українці вмирають у той час, як ми навіть не надаємо їм зброю для захисту. Історія судитиме цього президента не тільки як невдалого президента, але як того, хто відповідальний за безглузду загибель невинних українців», – заявив республіканець Джон Маккейн.

А заявив це американський політик після того, як стало відомо, що Російська Федерація розпочала нахабне і величезне перекидання своєї важкої військової техніки вже на територію Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо читачам „Преси України”, що республіканець Джон Маккейн не вперше виступає з критикою дій адміністрації Обами під час української кризи. Так, ще у грудні 2013 року в розпал подій на Майдані сенатор відвідав Україну і виступив на підтримку демонстрантів, які на той час вимагали від тодішнього президента Януковича не відмовлятися від євроінтеграції і покарати винних у розправі над активістами 30 листопада.

Відмітимо, що республіканці після останніх проміжних виборів зміцнили своє представництво в Палаті представників і здобули більшість у Сенаті.

Аналітики припускають, що це може змусити президента Обаму, який є демократом, змінити частину своєї адміністрації.

Росія заперечує присутність своїх військ та озброєнь на сході України. НАТО і США цього тижня заявили, що підтверджують повідомлення українських силовиків про введення на схід України нових важких озброєнь і військ із Росії.