бюрократ

Для уважних спостерігачів такі одкровення міністра несподіванкою не стали. Так само і попередній транш Україна отримала тільки у вересні, хоча МВФ обіцяв видати його в липні. По-перше, з’ясувалося, що уряд проводить реформи зовсім не так швидко, як обіцяв. А по-друге, ситуація в Україні виявилася куди гірше, ніж прогнозували і міністри, і сам МВФ ще навесні. Гривня знецінилася занадто сильно, куди стрімкіше падала і економіка.

Це дуже тривожні новини для всіх нас. Адже якщо МВФ знову затримає гроші, ризик банкрутства країни, і так вкрай високий, стане практично стовідсотковим. А це означає остаточний обвал гривні, і вже ніякі зусилля Нацбанку не врятують національну валюту – вона знеціниться ще в кілька разів. Як це сталося, наприклад, з російським рублем після дефолту 1998-го року.

На жаль, але при такому стані економіки гроші МВФ Україні потрібні як повітря. Таким чином до кінця року доведеться виплатити іноземним кредиторам кілька мільярдів, однак валюти в країні немає. Якщо МВФ терміново не допоможе, нас чекає дефолт.

Якщо уряд не піде на радикальні заходи негайно, ситуація стане ще гірше, і нинішній долар по 13-14 гривень ми будемо згадувати з тією ж ностальгією, як зараз – «арбузівський» по 8. До цього всім українцям варто готуватися прямо зараз.