litak

Як повідомляє глава СБУ, метою терористів мав стати AFL2074 компанії “Аерофлот”, який слідував за маршрутом Москва – Ларнака. При цьому саме для цієї провокації бойовикам був поставлений ЗРК “Бук” з російським екіпажем. Як зазначає Наливайченко, “через те, що фахівці були не місцеві”, вони переплутали дислокацію і перегнали “Бук” в населений пункт з такою ж назвою, але який знаходиться на значній відстані на схід.

“З запланованого місця пасажирський літак “Аерофлота” мав бути вражений таким чином, щоб він упав на території контрольованій збройними силами. Той теракт був цинічно спланований як привід для початку відкритої агресії під масову загибель ні в чому не винних росіян “, – як передає “Українська правда”, сказав Наливайченко.

Як вважають в СБУ, за планом керівництва РФ, вторгнення було заплановано на 18 липня, але помилка екіпажу ЗРК “Бук” перекреслила ці плани. Варто зазначити, що самі терористи, на думку Валентина Наливайченка, могли й не знати про справжню мету і отримували інформацію про політ військово-транспортного літака. Також, глава СБУ зазначив, що коли ця провокація не вдалася, то “теракт мав бути замінений на інший”, нагадавши про намір Гіркіна підривати житлові будинки.