У роботі головного прикордонника Литвина зацікавлені політики - експерт

 За словами експерта, довге перебування на посаді є не феноменом Литвина, а розумінням керівництва держави, що не все залежить від Прикордонної служби. “Звичайно, поки тут є й політика. У його перебуванні на посаді зацікавлені політики, які представлені у Верховній Раді, зокрема пов’язані з ним родинними зв’язками. Не треба забувати, що Порошенку потрібно мати своїх людей серед депутатів. У лобіюванні інтересів він цінує кожен парламентський штик. Не виключено, що свою роль грає й економіка. Можливо, він може забезпечувати певні інтереси”, – наголосив Таран.

Політолог вважає, що сьогодні немає особливих можливостей для того, щоб покращити ситуацію на кордоні із Росією. “Треба розуміти: те, що відбувається на Сході, не є антитерористичною операцією. Це війна Росії проти України. Зараз на кордоні стоїть російська армія. Їй протистоять й прикордонники. Тут не так важливо, хто буде головою служби. Питання не в керівнику, а у військових діях та протистоянні агресії Росії”, – зауважив він.

Нагадаємо, Микола Литвин є рідним братом екс-спікера, нардепа Володимира Литвина. На посаді голови Державної прикордонної служби він з 2003 року.