ato

Про це розповів радник президента України, помічник міністра оборони Юрій Бірюков в програмі ТСН.Тиждень.

“А що змінить офіційне запровадження воєнного стану? У нас зміниться ставлення людей до того, що відбувається на сході України від того, що це лише назвуть воєнним станом?”, – зазначив він.

“Не забувайте, що воєнний стан – це ще й обмеження свободи слова, обмеження права зібрань, обмеження засобів комунікації, відключення інтернету, можливість конфісковувати будь-яке майно на користь армії, можливість примусової праці на користь армії”, – нагадав Бірюков.

“Коли доходить до цього моменту, то, як правило, прибічники воєнного стану різко замовкають. Бо воєнний стан – це переведення рейок всієї економіки всієї країни тільки на війну”, – наголосив він.

Радник президента також нагадав, що країні, яка офіційно перебуває в стадії війни, жоден міжнародний донор не надасть кредити, які нині так потрібні Україні.

“Але ми повинні ще згадати, що в нас в економіці складна ситуація. Нам потрібні, в тому числі, й кредити того ж Міжнародного валютного фонду. А ось країнам, у яких оголошений воєнний стан, ніхто кредити не дає. І що тоді буде?!”, – сказав Бірюков.

Водночас він запевнив, що в терористів на Донбасі нині немає переваги в живій силі, аби почати повномасштабний наступ на решту частини України. Лише протягом січня на сході знищили до тисячі бойовиків та російських найманців.

Нагадаємо, раніше голова парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Сергій Пашинський заявив, що Україна готова ввести воєнний стан, але це поки не на часі.

При цьому, російські ЗМІ почали активно поширювати повідомлення про те, що нібито Україна збирається оголосити війну Росії