Девальвація гривні відбувається через загальне погіршення міжнародної економіки, бої на Донбасі і триватиме такий процес ще до весни 2015 року.

Таку думку Корреспондент.net висловив керівник аналітичного відділу Forex club Микола Івченко. Експерт також не відкидає, що курс долара на міжбанківському ринку до Нового року може досягти 20 гривень.

“Зрозуміло, що конфлікт на сході дуже сильно б’є по економіці України і Росії і, швидше за все, політики будуть шукати дипломатичні шляхи вирішення цієї проблеми, тому що воювати дуже дорого”, – сказав Івченко.

На його думку, саме з весни почнуться переговори щодо Донбасу, також очікуються поліпшення на міжнародному економічному тлі і це все дозволить стабілізувати падіння гривні.

“Ми думаємо, що ще місяць – два період девальвації триватиме … але навесні-влітку ми можемо вже побачити більш оптимістичні рівні курсу долара”, – додав експерт.

До слова, сьогодні долар на “чорному ринку” продають по 20 гривень. При цьому перекупники пропонують придбати від сотні до десяти тисяч доларів. Купівля американської валюти також здійснюється за курсом, вищим від офіційного, ціна на купівлю долара на чорному ринку становить в середньому від 18,80 до 19,20 гривень.