http://espreso.tv/uploads/article/57917/images/im578x383-!.jpg

 Завтра Окружний адмінсуд Києва продовжить розгляд справи щодо заборони Комуністичної партії. Попри беззаперечні докази тісної співпраці «орлів Петра Симоненка» з терористичними організаціями є всі підстави вважати, що судовий розгляд затягуватимуть і далі, що дозволить комуністам взяти участь у виборах і, принаймні, деяким з них, за допомогою славнозвісної гречки пропхатися у новий парламент та сховатися за недоторканістю.

Причина такого невтішного висновку перш за все у відсутності політичної волі нинішньої влади до нагальної реформи судової системи. Ні для кого не є таємницею, що люстрація суддів, про яку так довго говорили і під час Майдану і одразу після його перемоги, відбувається «виважено і послідовно», тобто ніяк. Досі не помітно жодної серйозної активності навколо реформування судової системи. Українські суди і досі залишаються під впливом тих, хто прямо керував ними під час Майдану, – «сім’ї Януковича».

Петро Порошенко, на відміну від свого попередника, серйозного впливу на суди наразі не має. І це, звісно, правильно, але в цьому невтручанні виконавчої влади в судову немає жодного сенсу, якщо судочинство залишається корумпованим і залежним від своїх колишніх господарів.

Здається, президент просто не хоче встрягати в непросту війну навколо судочинства. Переламати хребет злочинній українській судовій системі аж ніяк не просто, але цілком можливо за наявності політичної волі. Але Петро Олексійович, нажаль, такої волі до змін ще не продемонстрував. У випадку з забороною КПУ президенту, власне, і немає особливого політичного сенсу втручатися в роботу повільної судової машини, оскільки на цьому питанні активно піаряться його політичні конкуренти на майбутніх виборах – спікер Турчинов, прем‘єр Яценюк та  міністр юстиції Павло Петренко як ініціатори цього процесу. І позитивне рішення суду напередодні виборів додасть їм політичних «вістів».

Отже, цілком очевидно, що представники «сім’ї» Януковича за допомогою впливу на суди спробують врятувати залишки сателітів Партії регіонів, враховуючи, що «гаманець сім’ї» Сергій Курченко вже пригрів мало не половину фракції з комуністів у власній фракції «За мир і стабільність». Таким чином, Симоненку не варто особливо перейматися перспективою заборони власного дітища, а можна спокійно готуватися до чергових виборів.

Інша справа, що на тлі російського вторгнення та підйому українського патріотизму, та, враховуючи окупацію «червоних» регіонів Криму та Донбасу, шанси комуністів подолати прохідний бар’єр в Раду виглядають дещо примарними. Але не виключено, що деякі з них таки зможуть пропхатися до парламенту – технологія підкупу виборців на мажоритарних округах давно відпрацьована. Звісно, наявність декількох комуністів зробить роботу майбутнього парламенту веселішою для пересічного спостерігача за політичним життям, а комуністи під прикриттям недоторканості зможуть ще п’ять років робити свої дрібні проросійські капості.