http://image.zn.ua/media/images/original/Jul2013/66675.jpg

Берджес заявив, що парламентські вибори, незважаючи на всю складність ситуації в Україні, відбулися і українці продемонстрували, що їхнє майбутнє пов’язане з Заходом, повідомляє Голос Америки.

“Українці хочуть жити в об’єднаній, незалежної, стабільної і процвітаючої демократії. І без сумніву, війна на Донбасі ускладнює реформаторські зусилля. Російська агресія зробила Україну більш об’єднаною, більш демократичною і, іронічно, більш прозахідної. Результати останніх виборів це підтвердили”, – заявив він.

Конгресмен вважає, що в Україні настав найкращий момент для консолідації демократичних цінностей і нова влада повинна скористатися цим моментом для добробуту країни. США, за його словами, зроблять все можливе, щоб допомогти Україні.

“Ми, Конгрес, як інститут, займаємо позицію солідарності з Україною. США вже надали фінансову і матеріальну допомогу Україні, але, беручи до уваги постійну агресію і брак поваги до мирного плану, які Росія демонструє щодо українського народу, насправді Україні потрібно більше ніж просто гроші. Україні потрібна зброя, боєприпаси, бронежилети і засоби зв’язку “, – заявив конгресмен.

“Я подав законопроект HR 5315, який створює програму ленд-лізу і дозволяє президенту США передати певне зброю та обладнання Україна. Безперечно, фінансова допомога важлива, але також важливі зброю і боєприпаси, щоб відбити російські війська, які вторглися в суверенну країну”, – сказав Берджес.

У разі, якщо законопроект буде прийнятий, Україна зможе отримати протитанкову зброю і боєприпаси, протиповітряну зброю, стрілецьку зброю, в тому числі пістолети, штурмові гвинтівки, гранатомети, кулемети і снайперські гвинтівки, багатоцільові автомобілі, човни, бронежилети, системи управління вогнем, далекоміри, обладнання для виявлення та знешкодження саморобних вибухових пристроїв, системи хімічного, біологічного та радіаційного захисту.