medvedchuk

Про це він написав у своєму Facebook у вівторок.

Крім того прес-служба “Українського вибору” поширила заяву Медведчука, де він закликає всі сторони повернутися до формату переговорів.

“Ми повинні розуміти: навіть якщо будуть досягнуті домовленості про тривале перемир’я, ситуація на Донбасі залишиться джерелом політичної напруги на довгі роки”, – заявляє Медведчук.

“Якщо ж консультації не увінчаються успіхом і переговорний процес буде зірвано, Україна опиниться на межі братовбивчої громадянської війни, в якій не буде, та й не може бути переможців”, – додає він.

За словами, екс-глави адміністрації президента при Кучмі, наслідки цього відчує на собі кожен громадянин України.

“У цих умовах мені найменше хотілося б займатися моралізаторством і давати оцінки. Але як учасник переговорного процесу, як громадянин України, я щиро прошу всіх, хто впливає на формування громадської думки і в медіа, і в соціальних мережах:

– відмовитися від використання “мови ненависті”, в тому числі зневажливих ярликів, необгрунтованих звинувачень і образ і не створювати образ ворога;

– вести дискусії лише з однією метою: щоб знайти компромісні політичні рішення, і закликати до цього своїх близьких і однодумців;

– зупинити ескалацію політичної агресії і напруги в суспільстві “, – сказано в заяві Медведчука.

“Прийшов час зрозуміти: миротворчі зусилля виявляться марними, якщо не будуть підкріплені твердою волею українського народу запобігти катастрофі і вивести країну на шлях політичного компромісу. Важливо пам’ятати: ми всі відповідальні за нашу країну. За її єдність і територіальну цілісність”, – цитує Медведчука його прес-служба.

Як відомо, Медведчук є кумом президента Росії Володимира Путіна.

Висловлювалася думка, що Путін хоче повернути Медведчука у велику політику через можливість зробити його губернатором Донецької області.