Лідери бойовиків «ДНР» і «ЛНР» заявили, на яких умовах готові на діалог

Про це йдеться у спільній заяві, підписаній «першим заступником голови уряду ДНР» Пургіним і «головою парламенту ЛНР» Карякіним, повідомляє ОстроВ.

При цьому ватажки сепаратистів звинувачують Україну в тому, що вона не платить пенсії і зарплати на територіях, підконтрольних бойовикам.

«Ми закликаємо Київ слідувати мирному плану і припинити військовий і політичний тиск на Донбас. При цьому ми гарантуємо, що якщо Київ проявить розсудливість, обрані керівники будуть готові до продовження діалогу», – йдеться в заяві.

Також керівництво бойовиків заявило про своє бажання забезпечити решту території України вугіллям.

«Ми готові постачати українським регіонам вугілля для нормального проходження опалювального сезону. Нам необхідна співпраця в сфері поставок електроенергії, сільгосппродукції, транспорту, зв’язку, експортно-орієнтованих виробництв. Наша економіка залишиться в зоні гривні, якщо Київ припинить фінансову блокаду. І, звичайно, ми готові робити все для підтримки миру», – йдеться у заяві.

Нагадаємо, що вчора президент України Петро Порошенко запропонував скасувати закон про особливий статус окремих районів Донбасу. Про це він заявив у своєму зверненні до українців, оприлюдненому на офіційному сайті голови держави. При цьому Порошенко назвав псевдовибори на Донбасі «грубим порушення Мінського протоколу від 5 вересня».