Медведчук і Шуфрич пропонують ліквідувати Донецьку і Луганську області

Про це сказано в документах, які від джерела в ОБСЄ отримало ZN.UA.

За словами співрозмовника видання, документ з пропозиціями Медведчука розроблений спільно з депутатом Нестором Шуфричем. Мова не йде про тимчасовий особливий статус окупованої частини Донбасу — пропонується закріпити за Донецькою та Луганською областями особливий статус шляхом внесення змін до Конституції України.

Як свідчить документ, Медведчук та Шуфрич пропонують змінити назви двох областей і заснувати територіальні утворення у вигляді Донецького та Луганського країв у складі України.

«Край як територіальне утворення в складі єдиної держави, наділяється правом на самоврядування через територіальні громади та їхні об’єднання, сформовані органи представницької та виконавчої влади з метою забезпечення економічної самостійності, національних потреб, вирішення гуманітарних питань у сфері освіти, мови та культури», — сказано в п.1 пропозицій.

Також пропонується наділити край повноваженнями, характерними для широкої децентралізації, а в кожному краї створити свій парламент та уряд. Центральній київській владі пропонується призначати в краях представників президента України, які не матимуть реальної влади.

«Для зміни територіального облаштування, широкої децентралізації влади в Донецькій і Луганській областях, забезпечення припинення збройного протистояння пропонується до внесення відповідних змін до Конституції України укласти Конституційну угоду між Верховною Радою України та президентом України з питання організації державної влади та місцевого самоврядування в Донецькій та Луганській областях», — сказано в документі.

За словами джерела видання в оточенні Медведчука, викладені пропозиції пропонуються авторами як схема остаточного врегулювання конфлікту на Сході України.

Водночас закон про особливий статус є лише проміжним варіантом врегулювання.

Як відомо, президент Петро Порошенко пропонує на три роки запровадити особливий порядок самоврядування в Донецькій і Луганській областях.