СавченкоМіністерство юстиції України звернеться до Ради Європи із проханням визнати, що українська льотчиця Надія Савченко знаходиться на території Росії як заручниця, і зажадати від РФ повернути її.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко у четвер, 10 липня.

“Ми зараз включилися в цей процес з МЗС. МЗС зараз працює на дипломатичному рівні, а ми, зі свого боку, почали готувати відповідну заяву до Ради Європи, щоб відповідно єврокомісару (з прав людини, – ред.)… щоб визнали, що вона – заручник і щодо неї застосовуються нелюдські умови… “, – заявив Петренко.

Міністр уточнив, що за наявною інформацією, Савченко не дають можливості спілкуватися з рідними, що можна розцінювати як нелюдські умови.

Відповідаючи на уточнююче запитання, які будуть дії після того, як полонена льотчиця буде визнана Радою Європи заручницею, Петренко сказав: “Далі буде вимога, в тому числі і з боку міжнародної спільноти до Росії – видати її”.

“Ми зараз проводимо оперативні консультації з МЗС, щоб використовувати максимальний арсенал (юридичних інструментів, – ред.), щоб повернути її на територію України”, – наголосив міністр.

Під час прес-конференції Петренко зазначив, що і українська льотчиця, і затриманий в Криму за підозрою у підготовці терактів український кінорежисер Олег Сенцов, фактично є в’язнями совісті та заручниками.

Як повідомлялося раніше, українське МЗС хоче змінити російського адвоката Савченко через недовіру. Льотчиці у Воронежі призначили державного адвоката.