armiya

Турчинов зазначив, що початок першої хвилі мобілізації заплановано на 20 січня 2015 року тривалістю 90 днів. Дві наступні, за його словами, заплановано орієнтовно з квітня і з червня та їх тривалість складе 60 днів.

Секретар РНБО нагадав, що протягом 2014 року відбулося три хвилі мобілізації, під час яких до лав Збройних Сил України було призвано героїв, які протягом року захищали країну. За словами Секретаря РНБО, на сьогодні актуальним є питання щодо їх ротації та звільнення з лав ЗСУ: «Не може бути така ситуація, коли одні й ті самі люди несуть на собі усі тяготи захисту країни, а інша частина країни дивляться про них по телебаченню».

Він також відзначив, що у 2015 році заплановано, що всі, хто не буде мати бажання підписати контракт на продовження служби вже як контрактник, “будуть поетапно звільнятися з лав ЗСУ, Нацгвардії тощо”.

За словами Олександра Турчинова, призиватимуться громадяни не з 18, а з 20 років. «Тобто призову на строкову військову службу будуть підлягати молоді люди від 20 до 27 років. Хлопців 18 та 19 років у наступному році ми призивати не будемо», – наголосив Секретар РНБО.

Олександр Турчинов відзначив, що в умовах ведення фактичної війни країна не може обмежитися призовом на строкову службу терміном на один рік: «Цього недостатньо. Саме тому наші громадяни будуть призиватися на півтора року». Секретар РНБО додав, що громадяни з вищою освітою проходитимуть службу протягом одного року.