news-image: "Пан Кирило, Вас тут не чекають!" - влада України проти візиту глави РПЦ

Про це йдеться в заяві директора департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Володимира Юшкевича, йдеться в повідомленні прес-служби Мінкульту.

“Сьогодні, 19 червня, у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі має відбутися Священний синод Української православної церкви в єдності з Московським патріархатом. Як стало відомо з багатьох повідомлень засобів масової інформації, на цьому синоді УПЦ, під тиском зовнішніх сил, може бути прийнято рішення про запрошення в Україну Патріарха Московського Кирила. Тому, як керівник органу влади в галузі державно-церковних відносин, хочу повідомити, що згаданий візит під час російської військової агресії, яка здійснюється проти України, є небажаним, провокаційним і політично заангажованим “, – сказав він.

Він також запевнив, що “Україна в рамках законодавства і законності, зробить все, щоб цей приїзд не був здійснений на будь-яку територію нашої держави, включаючи тимчасово окуповану”.

“На мій погляд, такий візит глави Російської православної церкви може породити лише хвилю міжконфесійного протистояння, а тому можливий тільки після припинення агресії Росії і повернення всіх нею захоплених українських територій”, – підкреслив Юшкевич.

У Херсоні не зраділи інформації щодо можливого візиту глави РПЦ Патріарха Кирила в липні цього року.

“Ми всіляко сприяємо розвитку духовності в Херсоні, але боюся, що зараз Патріарх Кирил ніякого відношення до духовності не має. Якщо коротко: пан Кирило, Вас тут не чекають”, – сказав мер міста Володимир Ніколаєнко.