rosiyskyi litak

Про це повідомляє естонське видання Postimees з посиланням на генштаб Сил оборони.

Літак знаходився в повітряному просторі Естонії на захід від Хійумаа і Сааремаа протягом приблизно однієї хвилини.

22 жовтня Міністерство закордонних справ викликало посла Росії в Естонії Юрія Мерзлякова і передало йому ноту протесту.

Порушення кордону зафіксував Естонський центр управління повітряними операціями в Емарі. Літак не мав плану польотів, його транспондер був вимкнений, повітряне судно уникало радіоконтакту з Естонською службою повітряного сполучення.

У зв’язку з інцидентом в повітря були підняті американські винищувачі F-16, що забезпечують безпеку повітряних кордонів Прибалтики і перебувають на авіабазі в Шауляе.

Вони встановили візуальний контакт з літаком-розвідником над нейтральними водами.

Водночас, як пише Радіо свобода, представники НАТО повідомили, що літак був російський Іл-20, що вилетів з Калінінграда в напрямку Данії. Спочатку російський літак перехопили датські винищувачі F-16, а потім перехоплення було здійснене винищувачами Швеції, країни, що не входить до НАТО.

Російський літак повернули на південь, після перебування в повітряному просторі Естонії менше однієї хвилини, говориться в заяві НАТО. Португальський F-16, який був піднятий з бази в Литві, супроводжував російський літак від повітряного простору НАТО.

Перехоплення російської військової авіації на літаках НАТО над Балтійським регіоном почастішали з моменту анексування Москвою Криму в березні, але, як правило, російські літаки тільки підходять до повітряного простору НАТО і не входять в нього, сказало джерело в НАТО.

Нагадаємо, що 21 жовтня російський розвідувальний літак був виявлений латвійськими збройними силами над Балтійським морем.