aresht

Силовий сценарій передбачав захоплення місцевих органів державної влади, військових складів та інших стратегічних об’єктів диверсійно-підривними групами, котрі мали діяти під виглядом так званої «місцевої самооборони».

Під час обшуків оперативники СБУ вилучили документи російською мовою, які містили детальний опис антидержавних дій та диверсій для «створення напруженої ситуації в Закарпатті». У планах зловмисників були «акції залякування стосовно представників влади, спецслужб, політичних та ділових кіл» з визначеними конкретними датами, зокрема у листопаді цього року.

Ватажок групи, як випливає з вилучених СБУ документів, уже намалював собі найвищий пост у так званій псевдореспубліці. Він же без зайвої скромності розробив кошторис реалізації плану насильницької зміни конституційного ладу у понад 9 мільйонів доларів США, які сподівався отримати від російських кураторів «проекту». Наразі цей громадянин України, якому СБУ оголосила підозру у скоєнні злочинів одразу за кількома статтями Кримінального кодексу України, втік і переховується на території РФ.

Слідчими УСБУ в Закарпатській області спільно з органами прокуратури розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.110 (державна зрада) та ч.1 ст.109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування триває.