Наслідком кремлівської агресії буде ІІІ Світова війна, в якій може бути застосована і ядерна зброя, — Патріарх Філарет

Відповідна заява, у якій Філарет звертається до  глав держав, парламентів та народів Європи, опублікована на офіційному сайті УПЦ КП.

«Росія окупувала Крим, захопила контроль над частиною Донецької і Луганської областей, використовує на українській території свої війська і найманців, поширює через ЗМІ та офіційних осіб відверту брехню про події в Україні. Все це несе загрозу не лише нашій країні, але і миру у всьому світі. Бо якщо кремлівський агресор не буде зупинений зараз – наслідком буде Третя світова війна, в якій може бути застосована і ядерна зброя», – сказано в заяві Філарета.

Патріарх закликав країни-гаранти й усі європейські країни забезпечити виконання гарантій Будапештського меморандуму і допомогти Україні зупинити агресора та відновити суверенітет держави.

«Анексія Путіним Криму і спроби захопити Донбас є тим самим, що і аншлюс гітлерівським Рейхом Австрії, окупація Судетської області та знищення Чехословаччини – прелюдією до ІІІ Світової війни. Знаючи урок «мюнхенського умиротворення агресора» зараз демократичні країни та всі люди доброї волі ще мають можливість зупинити скочування світу в прірву катастрофи. Треба зупинити зло, доки не стало занадто пізно», — заявив Глава УГКЦ.