Раніше заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар повідомила, що російські засоби для фінансування сепаратистів в Східних регіонах надходили, в тому числі і на рахунки ВГЖО «Дар життя», яку очолювала лідер ПСПУ Наталія Вітренко.

«Держфінмоніторингом України спільно з СБУ заблоковали фінансову операцію, пов’язану з перерахуванням коштів в сумі 8,1 млн російських рублів (еквівалент 2590000 грн.) З рахунку «Фонду підтримки та захисту прав співвітчизників, що проживають за кордоном (РФ) на рахунок ВГЖО «Дар життя». До «Фонду підтримки та захисту прав співвітчизників, що проживають за кордоном» мають пряме відношення такі російські чиновники, як міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, депутат Держдуми Отарі Аршба («Єдина Росія»), заступник міністра закордонних справ Григорій Карасін та інші. Керівником ВГЖО «Дар життя» є Вітренко Наталія Михайлівна …, яка відразу після переказу коштів зробила кілька гучних заяв на підтримку сепаратистів », – пише вона на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Сюмар також нагадала, що заблокована фінансова операція з перерахуванням 100,00 млн російських рублів (еквівалент 31940000. грн.) З рахунку однієї з структур Міністерства оборони Росії на рахунок донецької компанії.