1

Про це в п’ятницю повідомляє німецька газета Bild, представник міністерства оборони Німеччини також підтвердив це повідомлення, пише  ТСН.

Видання, посилаючись на документи міністерства оборони ФРН для внутрішнього користування, повідомляє, що всього у місії планується задіяти 200 німецьких солдатів. 150 з них будуть контролювати ситуацію в районі конфлікту за допомогою безпілотників типу Luna, які є на озброєнні Бундесверу. Ще 50 військовослужбовців будуть охороняти спостерігачів ОБСЄ.

Запланована операція Бундесверу в Україні – наслідок німецько-французької ознайомчої місії, проведеної на Донбасі в середині вересня. Тоді експерти обох сторін дійшли висновку, що перемир’я між українською армією і сепаратистами можна контролювати за допомогою безпілотників лише в тому випадку, якщо необхідний для цього персонал буде перебувати під охороною озброєних солдатів.

Міністр оборони ФРН Урсула фон дер Ляйєн в інтерв’ю Bild повідомила, що “спільна доповідь Німеччини і Франції на предмет того, як ми можемо допомогти ОБСЄ в її важливій мирній місії, в ці дні буде представлена на розгляд ОБСЄ”. Лише після цього, за її словами, будуть обговорені конкретні деталі майбутньої місії в Україні.

Рішення про те, як саме буде контролюватися режим припинення вогню в Україні, буде приймати ОБСЄ. Якщо ця організація вирішить задіяти в місії німецькі безпілотники, то німецькі повітряні десантники будуть готові виконати покладене на них завдання. Вони будуть супроводжувати місію в уніформі з нашивками ОБСЄ, але зі зброєю.