klimkin

Про це міністр повідомив під час спілкування з пресою в Люксембурзі.

Окрім того, на засіданні розглядалося питання можливого накладення на Росію більш жорстких санкцій.

“Україна та особисто я як міністр вперше брали участь у засіданні Ради міністрів закордонних справ країн-членів ЄС”, – наголосив він.

Те саме він написав своєму твіттері, зазначивши, що ставить перед собою амбітну мету членства України в Євросоюзі: “Прийде час і глава МЗС України представлятиме за цим столом державу-члена ЄС”

Він уник конкретики у відповіді щодо можливості збільшення санкцій з боку європейських країн, але зазначив, що міністри закордонних справ, які зібралися сьогодні, точно не ухвалюватимуть відповідного рішення:

“Питання санкцій обговорюється зараз (на закритій частині засідання ради ЄС). Рішення про санкції якщо буде прийнято, то на рівні глав держав – в разі того, якщо зусилля щодо досягнення миру не дадуть успіху”.

Під час спілкування Клімкіна з журналістами російський журналіст тричі ставив йому питання російською, але міністр щоразу відповідав йому українською.

Однак наприкінці брифінгу Клімкін сказав кілька фраз російською, описуючи мирний план президента Порошенка.

“Вся ідеологія плану побудована на діалозі. Всі пункти можливо реалізувати лише через діалог. Тому коли я чую, що хтось не готовий до діалогу, мене це дивує”, — сказав міністр, не уточнивши, про кого йдеться.