vybory1

Представники “Опозиційного блоку” змушені звернутися до Вас з листом, щоб висловити нашу стурбованість долею дострокових парламентських виборів, які мають відбутися в Україні 26 жовтня 2014 року. Нам потрібні чесні, прозорі демократичні вибори, які визнає весь світ.

Громадяни України сподіваються, що новий парламент зможе представити і захистити інтереси всіх регіонів країни, включаючи Донецьку і Луганську області. На жаль, центральна влада не контролює ряд територій на Донбасі, включаючи Донецьк і Луганськ, відповідно ставиться під сумнів, обіцяне Вами, як гаранта Конституції, проведення чесних і прозорих виборів і обрання депутатів, які представляють більшість населення цих округів”, – сказано у повідомленні.

В “Опозиційному блоці” звернули увагу на округ №51, що на Донеччині.

“У зв’язку з цим хочемо звернути Вашу увагу, що на окрузі №51 в м.Горлівка, Донецької області, який повністю знаходиться під контролем бойовиків, вже створено 95 з 96-ти дільничних виборчих комісій. Така ж ситуація на округах у містах Єнакієве (105 тисяч виборців), Торез (63 тис. виборців). Незважаючи на те, що українська влада не контролює ці території, ні Центральна виборча комісія, ні обласні адміністрації, ні правоохоронні органи не вживають ніяких дій, щоб зупинити організацію імітації виборів на цих округах. Навпаки, провладні партії намагаються протягти на цих округах потрібних їм кандидатів, забезпечивши їм перемогу через змову з бойовиками, бездіяльність офіційниої української влади”, – йдеться у зверненні.

За спробами провести вибори шахрайським шляхом на територіях, що не контролюються Україною, стоять саме провладні політичні сили. Вони готують масштабні фальсифікації. Ні перевірити, ні підтвердити хід і результати голосування в цих округах незалежними джерелами або спостерігачами буде неможливо. Просимо Вас дати принципову оцінку викладеним фактам. Якщо Ви дійсно виступаєте за чесні та прозорі вибори і хочете отримати парламент, який представлятиме Україну, а не бойовиків, Ви зобов’язані втрутитися в ситуацію, зупинити спроби фальсифікувати і дискредитувати результати виборів і не допустити визнання результатів голосування на територіях, що не контролюються Україною”, – сказано у зверненні.

Опозиційний політик Володимир Клюс в свою чергу наголосив: «Політична сила виступає за єдину неподільну суверенну Україну, в якій буде комфортно жити всім громадянам, незалежно від їх політичних поглядів, мови, якою вони розмовляють, або церкви, в яку вони ходять.

Ми визначили для себе чотири основних напрямки, які будуть першочерговими в новому парламенті: припинення війни і єдність України, відродження країни і порятунок економіки, підтримка слабких і захист пенсіонерів, а так само забезпечення тепла і світла в будинках, оскільки ніколи ще Україна не була так беззбройна перед зимою».

«Нам потрібен парламент, який зможе захистити інтереси кожного українця» – підкреслив політик.