Папа Франциск може зректися престолу: Два чи три роки, а потім я відправлюся в Дім Божий

Про це він заявив журналістам на борту літака, яким повертався до Риму з Південної Кореї, повідомляє “5 канал”.

Може статися, що через проблеми зі здоров‘ям він буде не в змозі повноцінно виконувати обов‘язки глави католицької церкви. Тож 77-річний Франциск може наслідувати приклад свого попередника Бенедикта XVI, який уперше за більш ніж 700 років добровільно зрікся престолу.

У бесіді з журналістами понтифік, який перебував у доброму гуморі, відповів журналістам на запитання про свою глобальну популярність, яка була підкреслена в черговий раз під час п’ятиденного візиту в Східну Азію.

— Я бачу щедрість народу Божого. Я намагаюся думати про свої гріхи, свої помилки, щоб стати гордістю. Бо я знаю, що жити мені залишилося зовсім недовго. Два чи три роки, а потім я відправлюся в Дім Божий, — відповів він з легким серцем.

Як повідомляли ”Вікна”, Папа Франциск зійшов на святий престол 13 березня 2013 року. Він став першим неєвропейським понтифіком за 1300 років і першим папою-латиноамериканцем. Як відомо, ще молодому Францискові (в миру Хорхе Маріо Бергольо) після інфекційної хвороби видалили одну легеню. Однак після інтронізації нового Папи медики стверджували, що це не є серйозною загрозою його здоров‘ю.

Попередник Франциска — Бенедикт XVI 11 лютого 2013 року повідомив, що зречеться престолу. Зречення вступило у силу 28 лютого цього ж року. У попередника Франциска також були проблеми зі здоров’ям.

60 років тому вихід у відставку єпископів католицької церкви був практично неможливим, проте зараз “Бенедикт ХVI відкрив двері”, cказав Папа Франциск. Також глава католицької церкви зізнався, що у нього є “деякі проблеми з нервами”. Франциск розповів, що справляється зі своєю недугою без втручання лікарів за допомогою аргентинського чаю.