pljushch

Про це пише сайт ”Дзеркала тижня”. За даними видання, смерть настала в результаті тривалого онкозахворювання.

Іван Плющ — український державний діяч, двічі голова Верховної Ради України, секретар Ради національної безпеки і оборони, Герой України.

Іван Плющ народився 11 вересня 1941 року у селі Борзна Чернігівської області. У 1956-1959 рр.. навчався в Борзнянському сільськогосподарському технікумі. З 1959 р. працював бригадиром овочівників радгоспу начальником дільниці. У 1962 р. Іван Плющ вступив до КПРС. У 1967 році закінчив Українську сільськогосподарську академію, отримав спеціальність агронома. Працював головою колгоспу ім. Кірова і радгоспу ім. Леніна Баришівського району. У 1979 році закінчив Академію суспільних наук при ЦК КПРС.

Працював завідувачем сільськогосподарського відділу Київського обласного комітету КПУ, завідувачем відділу сільського господарства і продуктової промисловості. З 1981 по 1984 рр. Іван Плющ працював директором київського спеціалізованого тресту овочево-молочних радгоспів. У 1984 був призначений першим заступником голови виконкому Київської обласної ради. У 1990 році очолив Київську обласну раду.

На парламентських виборах у березні 1990 р. Іван Плющ обраний у депутати від Комуністичної партії України. У Верховній раді першого скликання Плющ був обраний першим заступником голови Верховної Ради, а після обрання Леоніда Кравчука президентом України (5 грудня 1991) — головою Верховної Ради. У 1991 році Плющ вийшов з лав Компартії.

На парламентських виборах 1994 року Іван Плющ також був обраний народним депутатом України. В якості кандидата брав участь у президентських виборах 1994 року. За результатами першого туру виборів отримав підтримку лише 1,24% виборців, посівши передостаннє місце серед претендентів.

У 1996 році Плющ вступив у Народно-демократичну партію (НДП). За списками цієї політичної сили на виборах 1998 року був обраний до Ради третього скликання.

У січні 2000 року Іван Плющ вдруге був обраний головою Верховної Ради.

Після четвертого обрання до Верховної Ради, Іван Плющ спочатку ввійшов до депутатської групи “Демократичні ініціативи”, у якій пробув до свого вступу 30 вересня 2003 до фракції блоку “Наша Україна”. 16 березня в 2005 він покинув це депутатське об’єднання і вступив у фракцію Української народної партії. Наприкінці 2005 року Іван Плющ вийшов з НДП і став співзасновником “Українського народного блоку Костенка і Плюща”.

У травні 2007 року президент Віктор Ющенко призначив Плюща секретарем Радбезу, а у листопаді того ж року зняв його з посади

Іван Плющ запам’ятався українцям як політик з почуттям гумору. Засідання Верховної Ради Спікер парламенту вів на “розкішному” суржиком, при цьому замість літери “ф” часто вживав “хв”. Його висловлювання на засіданнях Верховної Ради стали афористичними. Серед найпопулярніших: “Депутат! Депутат! Не пам’ятаю хвамілії -— той, шо у піджаку. Відійдіть від мікрохвона і займіть своє місто”, “Депутат Заєць! Не стрибайте по залу”, “Включіть мікрохвона у задньому проході”, коментар щодо проблеми із внесенням до порядку денного одного із законопроектів: “Вони хотят впихнути невпіхуєме”.