2

Російські моряки у Франції навчаються керувати кораблями “Містраль” Через три місяці, у жовтні, Франція планує передати Росії перший військовий корабель “Містраль” навіть попри міжнародне обурення з приводу допомоги в озброєнні агресора.

Президент Франції Франсуа Олланд пояснив, що, мовляв, Москва вже заплатила гроші й Франція змушена виконувати умови контракту, бо заплатить 1,1 млрд євро штрафних санкцій. Про це пише “Радіо Свобода” з посиланням на агентство “France Presse”.

“Угода була укладена в 2011 році, корабель майже готовий і має бути переданий у жовтні”, – уточняє Олланд.

Роботу над другим кораблем класу “Містраль” президент Франції пов’язав із позицією Москви щодо української кризи. За його словами, якщо обмеження щодо Росії будуть запроваджені, це “має статися на рівні ЄС і стосуватиметься лише майбутніх поставок техніки”. “Поки цього немає, подивимося, чи поводитиме себе Росія погано”, – сказав Олланд.

Західні партнери Франції закликають Париж відмовитися від постачання “Містралів” до Росії.

США та союзники твердять, що за нинішніх умов надання Москві високоякісної зброї є недоречним. Росія не має можливості виробляти такі кораблі всередині країни. Вертольотоносці “Містраль” є зброєю активного нападу, вони дають можливість висадити батальйон морської піхоти і бронетехніку на берег на відстані до 10 тис. км від порту приписки без дозаправки. Аналітики твердять, що навіть колишній СРСР не мав таких можливостей.