http://buknews.com.ua/uploads/files/buknews_files/779.png

 Про це йдеться на сайті Верховної Ради, пише РБК-Україна.

Зокрема, як зазначається, закон під №1645-VII (законопроект №4116а) з підписом Президента 8 вересня був повернутий в Раду.

14 серпня 2014 Верховна Рада 228 голосами прийняла в цілому законопроект № 4116а “Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України”.

Згідно з новим законом, функції оперативно-технологічного управління української ГТС передаються від державного підприємства оператору Єдиної газотранспортної системи України, який визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі.

Функції оператора ГТС України можуть бути закріплені за суб’єктом господарювання, засновником і власником якого може виступати виключно держава або держава (володіння не менше 51% корпоративних прав) та юридична особа (юридичні особи), яке належить і контролюється резидентами країн Європейського союзу, США чи Європейського енергетичного співтовариства і є оператором системи транспортування газу або членом Європейської мережі операторів системи транспортування газу, сертифікованим відповідним чином.

Іноземні компанії, які претендуватимуть на покупку частки української ГТС, зобов’язані оприлюднити всіх своїх кінцевих власників.