Відповідно до указу, мобілізація на Україні в 2015 році пройде в три етапи. Раніше Порошенко висловив упевненість, що це рішення буде підтримано населенням.

Призовом, по даним представника Генштабу ЗС України Володимира Талалая, підлягають ті ж категорії, що й торік: громадяни України, придатні до служби за станом здоров’я, що мають військово-облікову спеціальність.

Президент України також заявив , що «спецслужби сусідньої держави» нібито збираються організувати акції протесту проти мобілізації. «Реакція правоохоронних органів, керівників областей повинна бути миттєвою і жорсткою», – підкреслив він.

З весни 2014 на Україні пройшли три мобілізації. В ході кожної, за даними «КП в Україні» , були призвані близько 30 тисяч чоловік. Остання з них завершилася у вересні.

У жовтні Порошенко заявляв, що необхідності в черговій мобілізації не бачить. Однак потім секретар Ради безпеки України Олександр Турчинов повідомив, що такі заходи потрібні для зміцнення армії і формування стотисячного резерву Збройних сил.

Турчинов, коментуючи мобілізаційні плани, послався на загрозу з боку Росії. Він зазначив, що українці повинні «побудувати потужний оборонний комплекс, щоб бути готовими до відсічі агресора, бути готовими повністю звільнити нашу територію».