poroshenko

“Усі, хто стурбовані змістом спеціального закону про тимчасовий режим для деяких районів Луганської та Донецької областей (окупованих зараз Росією – Ред.), ви там не знайдете жодної небезпеки для територіальної цілісності чи суверенітету України”, – запевнив президент.

Він пояснив, що “передача влади від центральних органів до місцевих муніципалітетів, до громад буде не більшою, ніж у польських гмінах”.

“Я пропоную конституційні зміни, коли люди на місцях можуть впливати на ситуацію, вирішувати, яку на місцевій території мову використовувати, які події відзначати, як витрачати гроші з місцевого бюджету, адже більшість цих грошей залишиться в муніципальних бюджетах”, – пояснив Порошенко.

У той же час, за словами президента, будуть питання, які залишаться виключно в руках центральних органів влади.

“Головні питання держави: міжнародна політика, безпека, армія, стратегічні пункти розвитку – будуть у руках центральних органів влади”, – заявив він.

“Ще одне важливе питання – дострокові місцеві вибори. Адже так ми зможемо розв’язати кризу. Потрібно створити людей, з якими ми зможемо розмовляти. І ці люди мають представляти донеччан і луганчан”, – додав Петро Порошенко.