poroshenko

Про це йдеться у зверненні, оприлюдненому прес-службою президента сьогодні вночі, передає Еспресо.TV.

«В межах плану з мирного врегулювання ситуації на Донбасі такий крок було вперше ініційовано 20 червня. 27 червня Україна продовжила його ще на три дні. Протягом десяти діб ми продемонстрували Донбасу, Україні, всьому світові свою відданість мирному способу врегулювання спровокованого ззовні конфлікту», – йдеться у зверненні.

«Ще сильнішою стала міжнародна підтримка України. Саме під час припинення вогню я підписав Угоду про асоціацію та поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Однак, унікальний шанс з втілення  мирного плану не реалізовано. Так сталося через злочинні дії бойовиків. Вони публічно декларували своє небажання підтримувати мирний план в цілому та припинення вогню зокрема. Зухвало, більше ста разів, порушили режим перемир’я. Політичне керівництво сепаратистів продемонструвало небажання і  нездатність контролювати дії своїх терористичних підрозділів і банд мародерів», – заявив президент.

Порошенко також відзначив, що скасування рішення Ради Федерації про дозвіл вводити російські війська в Україну мало лише символічне значення і жодних кроків із урегулювання ситуації на Донбасі з боку Росії не було.

30 червня увечері відбулося засідання Ради національної безпеки та оборони України, за підсумками якого прийнято рішення продовжити АТО.

«Після обговорення ситуації, я, як Верховний Головнокомандувач, прийняв рішення не продовжувати режим одностороннього припинення вогню. Захист територіальної цілісності України, безпеки й життя мирних громадян потребує не лише оборонних, але й наступальних дій проти терористів-бойовиків. Збройні Сили, Національна гвардія, Державна прикордонна служба, Служба безпеки отримали відповідні накази. В реалізації поставлених сьогодні завдань із захисту територіальної цілісності вони більше не обмежені режимом припинення вогню», – йдеться у зверненні президента.

Він також закликав мешканців Донбасу сприяти та підтримувати українських військових, які звільнятимуть регіон від терористів.

«Звертаюся до кожного мешканця Донецької та Луганської областей із проханням з розумінням поставитися до мого рішення. Прошу стати союзниками  в поверненні безпеки на Донбас. Так, ви не можете протистояти бандитам фізичною силою. Але ваші сила волі й сила духу, ваша громадянська непокора до так званих «народних республік», нетерпимість та презирство до тих, хто став на шлях бандитизму, мародерства та терору, наблизить той день, коли до ваших домівок, на ваші вулиці повернеться міцний мир», – сказав президент.

Він також пообіцяв амністію всім, хто підтримував терористів, але тепер вирішив скласти зброю.

«Усім, хто, ставши на шлях збройного спротиву законній владі, але усвідомивши, що припустився помилки і хоче її виправити, я, як президент, гарантую непритягнення до кримінальної відповідальності. Умова одна – добровільно скласти зброю», – йдеться у зверненні.

Порошенко також нагадав, що умови його мирного плану включають у себе головні вимоги мешканців Донбасу, та пообіцяв допомогти згодом повернутися людям до мирного життя.

«Наш мирний план, як стратегія для України та Донбасу, залишається в силі. І роззброєння. І децентралізація. І вільне використання російської мови.  І відновлення втраченого житла за рахунок держави. І спільна з ЄС програма створення нових робочих місць. І навіть до режиму припинення вогню ми готові повернутися в будь-який момент. Коли побачимо, що усі сторони дотримуються виконання основних пунктів мирного плану. Що бойовики звільняють заручників. Що і по той бік східного кордону загорілося червоне світло для диверсантів та постачальників зброї, і за дотриманням режиму на кордоні спостерігає ОБСЄ», – сказав президент.