rejdery

Акції протесту працівників відбуваються у Києві, перед головними адміністративними будівлями столиці та у Рівному, де відбуваються спроби фізичного захоплення приміщень компанії невідомими нападниками за підтримки підрозділів міліції. Люди вийшли на вулиці під гаслами «Дайте законно працювати», «Ні свавіллю міліції», «Ні бандитам в Україні», «Зупиніть рейдерське захоплення ДП «ПрикарпатЗахідтранс».

Керівник підприємства Чаба Кемпл пояснює: «Вже кілька тижнів всі працівники нашого підприємства живуть зі страхом за свою подальшу долю. Ми бачимо, як рейдери через незаконні рішення судів намагаються відібрати у людей роботу, залишити понад 1300 родин без годувальників. Ми вже оскаржуємо ці рішення у касації. Все що ми хочемо – чесно працювати, жити по закону. Вся країна бачила, як припинили свою роботу нафтові підприємства в Одесі, Василькові та Херсоні. Вочевидь, хтось вирішив, що ми маємо бути наступними».

Наразі працівники ДП «ПрикарпатЗахідтранс» висувають 3 основні вимоги: по-перше, зупинити рейдерське захоплення підприємства людьми в погонах;  по-друге, дочекатися рішення Вищого господарського суду по касаційній скарзі, яку подало підприємство; по-третє, зупинити втручання держави в роботу їх підприємства.

Нагадаємо, що 2 дні тому 30 озброєних молодиків «помилково» захопили станцію по перекачці нафти іншого підприємства – «Укртранснафта» – розмахуючи рішенням Рівненського суду про передачу нафтопродуктопровода «ПрикарпатЗахідтранс» у власність Фонду держмайна. Але зрозумівши на місці злочину, що вони помилилися станцією, нападники намагалися втекти. Однак 15 осіб були затримані міліцією по плану «Перехват». Як повідомляє джерело у Житомирському УМВС, кримінальне провадження щодо вказаних осіб вже внесене в ЄРДР. Затримані на допитах дали покази, які ведуть до народного депутата з провладної коаліції (ім’я якого в інтересах слідства не розголошується). Також на слідчих йде колосальний тиск, щоб вони закрили справу та відпустили зловмисників.

Тиждень тому цей же нафтопродуктопровід намагалося забрати в своє управління дочірнє підприємство Міністерства енергетики ДП ПОНП, яке разом з другим дочірнім підприємством «Укртранснафтопродукт» протягом останніх місяців було замішане в захопленнях Одеського НПЗ, Васильківської нафтобази та Херсонського нафтоперевалочного комплексу.

Інформаційна довідка:

Трубопровід ДП «ПрикарпатЗахідтранс» чи не єдине підприємство, по постачанню палива та його транзиту на Європу, що залишилося в спадок від СРСР. Основна частина інших продуктопроводів була знищена та зруйнована за часи незалежності. Підприємство дає понад 1300 робочих місць, є одним з найбільших платників податків. Трубопровід – це найбільш ефективний канал постачання дизельного пального в Україні.