putin

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на “Московський Комсомолець”.

Журналістам, яким не було чути, про що говорять президенти, в якийсь момент здалося, що вони ось-ось зчепляться один з одним.

Президент Молдови поскаржився, що після підписання угоди з ЄС Росія фактично закрила свій ринок для молдавських товарів. “Виходить, що наша країна витісняється із зони вільної торгівлі СНД”, – сказав він.

Однак Володимир Путін не визнав ці аргументи переконливими: треба було заздалегідь думати, який вплив матимуть документи, підписані в Європі, на відносини з іншими партнерами. “А де ж була Молдова? – риторично поцікавився він. – Ми неодноразово зверталися до вас, але чіткої відповіді так і не отримали”.

Дискусія між Путіним і Тімофті продовжилася навіть після того, як слово взяв президент Таджикистану. Поки Емомалі Рахмон розмірковував над зовнішніми загрозами СНД з боку “Ісламської держави” і Афганістану, російський і молдавський лідери обмінювалися вельми красномовними жестами і поглядами.

Загострення пристрастей вразило навіть Алмазбека Асламбаєва, який сидів навпроти. Президент Киргизької Республіки взяв олівець і поспішно написав записку Олександру Лукашенку.

Проте втручання голови не знадобилося – президенти зуміли взяти себе в руки.

Як уже повідомлялося, Путін хоче, щоб Молдова слідом за Україною відклала імплементацію економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС.