putin

Бійня в редакції «Шарлі Ебдо» (Charlie Hebdo) 7 січня і блокування в цей же день сайтів Бундестагу та канцлера Німеччини нібито «КіберБеркутом» показали: Путін дав «зелене світло» плану, який можна назвати «Агентура». Кремль почав приховану війну з ЄС, і це її неофіційне оголошення.

Дата вибрана не випадково: 7 січня Меркель зустрілася з Кемероном у Лондоні, і на їхній прес-конференції було заявлено: Великобританія і Німеччина з нетерпінням чекають результатів переговорів між Києвом і Москвою в Астані 15 січня в «нормандському форматі». 9 січня в Берліні чекають Назарбаєва, який летить для обговорення з Меркель «українського питання».

Однак, питання не тільки «українське», а й «казахське», а точніше «російське питання». Назарбаєв обґрунтовано побоюється, що Москва і Пекін ведуть переговори про окупацію і розділ Казахстану, і шукає підтримки в Європі. Саме цим був викликаний несподіваний візит Олланда 5 грудня в Астану, а на зворотному шляху бесіда з Путіним в аеропорту у Внуково. У Назарбаєва є аргумент для Олланда – Франція тільки в 2013 р вклала у видобуток корисних копалин в Казахстані 9,4 млрд. євро і за обсягами інвестицій на третьому місці після Нідерландів і США. У разі поділу Казахстану між Росією і Китаєм власність і бізнес французьких та інших європейських компаній опиняться під загрозою. У Казахстані і у Франції це розуміють. Тому Назарбаєв і говорив, що країну чекають важкі випробування, а Олланд дипломатично обіцяв, що Європа не залишить Казахстан «в лещатах Росії і Китаю». У цьому контексті зустріч в Астані 15 січня вкрай важлива не тільки для України, а й Казахстану, який буде прагнути використовувати її для отримання гарантій недоторканності своїх кордонів.

Фактично Казахстан готовий вступити в ЄС і сховатися під парасолькою НАТО від Москви і Пекіна, але заважає відстань. Путін чудово розуміє, що не тільки Казахстан, але і «зайчик» Білорусь готова в будь-який момент втекти до Європейського Союзу від «ведмедя» і його «Тайоженого союзу». Ніякими спогадами про Радянський Союз їх не втримати, так як всі пам’ятають, що в 1922 р домовлялися про Союз і соціалізм, а замість нього отримали друге видання Російської імперії. Охочих добровільно увійти в третє видання Російської імперії не спостерігається, і «ведмедю» доводиться зганяти їх силою. Тому Путін напередодні Астани вирішив показати всім, що він не плюшевий ведмедик, а справжній звір і запустити пазурі до Франції та Німеччини. Він ніби промовляє всім: «Дивіться, що я можу творити, не покидаючи барлогу!».

Путін, нарешті, таки дістав два старих козиря КДБ: агентуру і «ісламський чинник», чого давно чекали.

Близько 1989 був запущений план масового впровадження агентури КДБ під виглядом бізнесменів та інших емігрантів з СРСР на Захід. Передбачалося, що забезпечені «золотом партії» і швидкими грошима від продажу ресурсів екс-СРСР вони обзаведуться фірмами, закріпляться і проникнуть в усі верстви суспільства. На довгі роки у них були прості завдання: вчити мови, робити бізнес і заводити зв’язки. У міру потреби вони виконували бізнес-доручення і дії, що не виходять за рамки звичайної шпигунської практики серед своїх, на зразок тих, на яких погоріла Анна Чапман.

Але в цілому це була грандіозна ідея захоплення Заходу зсередини, а потім і світового панування, запозичена у китайців, які її реалізують давно, але їм заважає зовнішність. Головні проблеми реалізації: хто повинен прийняти рішення, що година «Х» таки настала, і що власне, з цієї нагоди повинна зробити вся ця постаріла агентура, окрім як зателефонувати до Москви і сказати «Завжди готовий!». Тепер Путін через йому одному зрозумілу містику 1914 року, Української революції та «арабської весни» вирішив, що час «Х» прийшов. Пора агентуру підбадьорити, а то розклалася за час життя на загниваючому Заході.

В додаток «арабська весна» сплутала всі карти. Кургінян так заманливо малював як «русский мир» шириться до Атлантичного океану, приймаючи в себе одвічно російське місто Париж, і віддає південь Франції, Іспанію та Італію союзному «арабському світу» … Але тут почалися революції. Кургіняна на знак покарання відлучили від високої геополітики і дали складати Новоросію. Виправдання: «арабську весну» проспали всі: як ЦРУ з ФБР, так і ГРУ з ФСБ, не допомогло, оскільки в Кремлі правильно вирішили, якщо геополітика – наука, то її прогнози повинні збуватися. Пророків і так вистачає: ось Зюганову бачиться ера комунізму з Китаю, а патріарх Кирило вже робить прогнози курсу рубля на 2015

Тому Путін, не сподіваючись більше на науку, релігію і ясновидіння Зюганова, вирішив, що пора брати долю світу в руки лицарів ордена плаща, кинджала і динаміту. Тільки вони можуть направити історію по потрібному шляху, а потім вже справою професорів буде обгрунтовувати все, що сталося діалектикою, хвилями Кондратьєва та індексом Доу-Джонса.

Але повністю розіграти «ісламський чинник» Путін не може через наслідки «арабської весни». Навіть часткова реставрація режиму Мубарака в Єгипті, якому Кремль зараз пропонує багато дешевого зброї, ситуацію не змінює. Путіну залишається лише зіштовхувати мігрантів-мусульман і корінних жителів Європи, подібно до того, як він намагався зіштовхнути негрів і білих в США. Для цього і влаштували бійню в Парижі від імені «Аль-Каїди», благо, на неї можна валити все як на мертвого. Заодно намагалися провчити Олланда за «Містралі», натякнувши, що теракти повторяться, якщо він кораблі не віддасть, санкції не зніме і т.д. Францію хочуть дестабілізувати, вбиваючи то мусульман, то християн, і підштовхуючи їх до взаємного винищування. Дві символічні атаки на мечеті в місті Ла-Ман (140 тис. Жителів) і комуні Пор-ла-Нувель (5 тис. Жителів) були зроблені вже вночі після розстрілу редакції «Шарлі Ебдо».

Умоглядні версії, що редакцію розстріляли за карикатури трирічної давнини на пророка Мухаммеда або на лідера «Ісламської держави», не більше ніж спроба замести сліди спецслужб Росії. Але на Бен-Ладена карикатур намальована сила-силенна, і Аль-Каїда за це нікого не вбила. Так як зображень Мухаммеда немає, то, що тоді можна вважати карикатурою на нього? Якщо іслам забороняє зображення людей і тварин, то чому мусульмани гортають сатиричні журнали? Цікаво також, скільки членів Аль-Каїди в Ємені підписані на «Шарлі Ебдо» і знає французьку мову?

Справжня причина нападу на редакцію – війна розпочата Путіним. Він вважає Олланда політичним і психологічним слабаком, якого можна змусити піти на поступки, а заодно і допомогти просуванню Марін Ле Пен не тільки грошима. Вона вже звинуватила соціалістів в недооцінці загрози терактів Парижу, попутно заявивши, що її нібито підтримує 30% французів і обіцяла збільшити витрати на армію та поліцію.

Незважаючи на бійню в Парижі, і що в оцінці особистих якостей Олланда Путін почасти правий, адміністрація Олланда 7 січня підтвердила, що група кораблів з авіаносцем «Шарль де Голль» прийде 12 січня в Перську затоку. Про її завданнях Олланд розповість 14 січня. Але враховуючи, що авіація Франції з вересня бомбить бойовиків «Ісламського держави» в Іраку, зрозуміло, навіщо йде в затоку «Шарль де Голль». Показово, що Франція принципово відмовилася від ударів по «Ісламській державі» в Сирії, а могла сказати: Сирія – «исконно французька земля» зі Другого хрестового походу та її підмандатна територія після Першої світової війни. Схоже, тепер «Містралі» Путіну не дістануться.

Почавши розігрувати «ісламський фактор» в Європі, Путін зрозумів, що ця зброя двостороння. Глава Федеральної міграційної служби РФ К. Ромодановський 8 січня в інтерв’ю повідомив, що з 10 січня планується виселити з Росії 3 млн. громадян з країн СНД, які проживають в ній більше 90 днів, але не перебувають на облік в його службі. Він так само попередив, що виселеним буде закритий в’їзд до Росії на термін від 3 до 10 років. Велике питання, за який термін Ромодановський і поліція зможуть здійснити таку масштабну «зачистку» Москви і Росії від уродженців Середньої Азії та Кавказу і як при цьому проведе себе горезвісний «ісламський чинник». Або розрахунок на те, що всі в понеділок 12 січня підуть реєструватися, просити «амністію» за прострочення, а служба буде гуманно штрафувати і наповнювати   бюджет РФ?

 

 

Сергей Климовский, “Хвиля”