news-image: Путіну вже плювати на Меркель. Він вирішив рятувати "Новоросію"

 Сьогодні “гумконвой” Путіна без будь-якого узгодження та перевірки (огляд було здійснено лише 34 вантажівок) перетнув кордон України. Це можна назвати відвертим вторгненням. А можна і не назвати. МЗС Росії випустив “димову завісу” про зволікання оформлення вантажу українською стороною і тепер Луганщиною рухається колона білих російських вантажівок. Невідомо чим завантажених. Ми знаємо, що начебто в перших 34 машинах “вода, сіль та крупа”, а що в інших – не наша справа, як вирішили в Росії. А між тим в Україну вже заходять ще 90 вантажівок і в них, швидш за все, зброя та поповнення для терористів. І охороняють це підкріплення терористи. Яким для такої “шляхетної” справи росіяни можуть підкинути важкої техніки, яку не завантажишь у “Камази”.

І тепер перед Україною дилема. Завдати удару по цьому “гумконвою” – означає дати Путіну беззаперечний привід для відвертого вторгнення. Можна спробувати заблокувати його рух десь під Луганськом, але охорона “гумконвою”, швидш за все, спровокує бій, який і стане приводом для вторгнення. Пропустити конвой до терористів – означає продовження війни надовго. Адже цей “гумконвой” не стане останнім. Тепер білими вантажівками в Україну регулярно загонятиметься зброя і, якщо раніше українська армія періодично нищила колони техніки для терористів, то тепер до неї не доторкнутися поки з нею поруч “примарно-гуманітарні” “Камази”, пише espreso.tv

Символічним входження “гумконвою” є і для Меркель, яка завтра приїде в Київ. Путін чітко дає зрозуміти їй та іншим західним лідерам, що йому плювати на них і він їх зневажає. Путін ніби питає їх – ну і що ви мені тепер зробите? Я тепер цілком легально можу підтримувати війну в Україні стільки, скільки мені потрібно. Це і “подарунок” на День Незалежності і сигнал Порошенку напередодні поїздки в Мінськ. Путін говорить Порошенку – тобі не має чого сподіватися на те, що найближчим часом, сили АТО ліквідують головні анклави терористів. І ми говоритимемо про почесну капітуляцію Укрнаїни. Про заморозку конфлікту. В іншому разі, я воюватиму на Донбасі, скільки захочу. Хоч роками.

Чи знайдеться на усе це відповідь у Заходу і України? Власне, Україна може зіграти з Путіним на підвищення ставок і завдати по “гумконвою” масованого удару, на що має повне юридичне право. Путін впевнений, що цього не станеться через страх перед прямим вторгненням. Але, якщо рішення про відкрите вторгнення Путіним уже прийняте, то вигадати привід не надто складно. Для цього достатньо одного снаряда, який перелетить через кордон на територію Росії, і неважливо, хто його випустить українські військові чи путінські ж терористи. Якщо ж Путін цього вторгнення не хоче, то знищення його “гуманітарки” стане лише черговим етапом в інформаційній війні і ніяк не вплине на підтримку Путіним терористів на Донбасі, хіба що змусить його відмовитись від камуфлювання зброї під “гуманітарні вантажі”. Щоправда, може бути і по-іншому – знищення гумконвою все ж більш переконливий привід для війни чим шальний снаряд.