litak

Рада Безпеки ООН одноголосно схвалила резолюцію по катастрофі “Боїнга-777” авіакомпанії Malaysia Airlines над Україною. Проект резолюції був винесений на розгляд РБ ООН Австралією. В нього були внесені фрагменти документа, підготовленого РФ, пише ДТ.

Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп після прийняття резолюції повідомила, що малайзійський літак в Україні був збитий над територією, яка контролюється сепаратистами. За її словами, у прийнятій резолюції РБ ООН вимагає від цих осіб повного доступу до місця аварії лайнера, до уламків літака і тіл загиблих людей.

“Повинні бути зупинені бойові дії поблизу місця падіння літака”, – додала глава МЗС Австралії, коментуючи прийняту резолюцію.

Вона зазначила, що згідно з документом всі сторони повинні співпрацювати на шляху проведення ретельного прозорого розслідування обставин авіакатастрофи. Крім того, за її словами, Росія повинна використовувати свій вплив на сепаратистів для того, щоб вони не перешкоджали розслідуванню, а також для припинення конфлікту в Україні.

“Також наша резолюція вимагає, щоб було проведено повне міжнародне розслідування цієї події. Ми повинні зробити так, щоб відбулося правосуддя, щоб винні в загибелі невинних людей понесли відповідальність”, – додала Бішоп.

Нагадаємо, літак Boeing-777 Malaysia Airlines, що прямував за курсом Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), зазнав аварії 17 липня в Донецькій області.

На борту перебували 298 пасажирів, всі вони загинули. Серед загиблих – 192 підданих Нідерландів (один мав громадянство США), 44 громадянина Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 – Індонезії, 10 – Великобританії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один – Нової Зеландії.