Відомі політики та чиновники намагаються протягти до Верховної Ради своїх родичів. ТСН.ua зробив добірку “сімейних кланів”, які рвуться до влади.

У 12 одномандатному окрузі, що у Вінниці, в нардепи балотується син президента Олексій Порошенка.

За даними ЦВК після обробки 37.4% протоколів він набирає понад 65% голосів і проходить до Верховної Ради.

Петро Порошенко неодноразово коментував наміри свого сина брати участь у виборах до парламенту і заявляв про те, що Олексій самостійно прийняв рішення балотуватися до Ради.

Потрапити до парламенту намагається і родина екс-глави Верховної Ради Володимира Литвина.

Він сам балотується до парламенту як само висуванець в окрузі №65 на Житомирщині. Наразі він є лідером виборчих перегонів. Після опрацювання майже половини протоколів він набирає майже 42.5% голосів виборців і суттєво відривається від свого найближчого конкуренти.  Зайняти місце в Раді хоче і його син Іван. Він балотується у 66 окрузі на Житомирщині, але поки займає лише третє місце за кількістю голосів виборців. Його підтримали 15.8% виборців.

“Просочитися” до нового парламенту збираються і три брати Балоги. Екс-глава МНС Віктор Балога балотується до Ради як самовисуванець у 69 одномандатному окрузі, що на Закарпатті. За даними обробки 79.69% протоколів він набирає трохи більше 63% голосів українців і проходить до парламенту VIІІ скликання. Проходять до парламенту і його брати Павло та Іван. Вони набрали по 45% і 43.5% голосів після обробки понад 80% протоколів. Родичі екс-міністра також балотуються як самовисуванці на Закарпатті.

Хоче потрапити до парламенту і двоюрідний брат Балог Василь Петьовка. Він балотується в окрузі №72 і фактично вже став переможцем голосування. Після обробки понад 90% протоколів він набрав більше 68% голосів виборців. У 118 та 120 округах на Львівщині балотуються від блоку Петра Порошенка брати Дубневичи – Богдан та Ярослав.

Перший з них за результатами обробки 48% протоколів набирає 48% голосів жителів Львівщини. Не відстає від нього і брат Ярослав – після обробки майже 60% протоколів він набрав близько 57% голосів. Знову рветься до Ради скандальний екс-регіонал Михайло Добкін. Він увійшов до першої десятки “Опозиційного блоку”.

Натомість його брат Дмитро балотується як самовисуванець в окрузі №178 на Харківщині. Наразі тут опрацювали майже 42% протоколів, брат екс-глав Харківської ОДА набирає 35% голосів виборців.

Як повідомлялося раніше, глава ЦВК Михайло Охендовський заявляв про те, що на виборчих дільницях вже завершився підрахунок голосів.