ros. humanitarka

Сьогодні російський “гуманітарний конвой” самовільно перетнув кордон України і рухається в бік Луганська. Російські військові відтіснили українських прикордонників та митників і таким чином пропустили 34 КамАЗи.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише керівник групи “Інформаційний спротив” Дмитро Тимчук.

“За оперативними даними групи “ІС”, після заяви МЗС РФ про те, що колони з “гуманітарною допомогою” з Росії увійдуть на територію України без дозволу української сторони, машини з даної колони почали рух, перетинаючи кордон РФ і України.

Йдеться про 34 вантажівки з колони, які раніше оглянули українські прикордонники та митники. Однак для входження їх на територію України необхідний був дозвіл української сторони після того, як Червоний Хрест забезпечив би їх супровід. Українські прикордонники, що проводили обшук колони на території російського пункту пропуску, були відтіснені російськими військовослужбовцями, після чого колона почала рух.

За нашими даними, водії автомобілів – виключно громадяни РФ, всі мають російські паспорти для виїзду за кордон старого зразка”, – уточнив Тимчук.   Нині ж “гуманітарний конвой” рухається Україною без супроводу представників Червоного Хреста.

“Таким чином Москва, вже не ховаючись, продовжує провокацію під назвою “гуманітарна допомога жителям Донбасу”. Входження російської колони на територію України без дозволу української влади і без супроводу вантажу представниками міжнародних організацій – це грубе порушення з боку Росії всіх мислимих норм міжнародного права щодо визначення суверенітету і територіальної цілісності держави”, – наголосив Тимчук.

Нагадаємо, Кремль оголосив про “примусову” доставку так званої гуманітарної допомоги ще півтора тижні тому. До кордону вирушили 280 вантажівок, 18 із них “загубилися” по дорозі після міжнародного розголосу ситуації. Більше подробиць про “гуманітарний конвой” читайте у спецтемі на сайті ТСН.ua.