kryza

Дослідники провели аналіз з серпня по січень сюжетів трьох російських телеканалів: “Росії 1”, НТВ та “Першого каналу”. Моніторинг друкованих ЗМІ проводився на основі 454 федеральних видань та 16 тис. джерел в інтернет-ЗМІ, передає dt.ua.

Активно писати про труднощі в економіці друковані ЗМІ почали в серпні – близько 50 публікацій на день. В кінці листопада кількість публікацій збільшилася в два рази. В кінці грудня таких публікацій стало більше – 250 на день. Те ж стосується і сюжетів на ТБ, до кінця року кількість таких сюжетів збільшилася практично в три рази.

Перелом настав після свят у січні місяці. Російські ЗМІ дружно перестали використовувати в сюжетах або статтях слово “криза”.

Про заборону слова “криза” для журналістів припустив в інтерв’ю “Ехо Москви” 14 січня економіст, колишній заступник голови Центробанку Сергій Алексашенко.

Ще одним джерелом даного твердження є співробітник ВГТРК, який на основі анонімності підтвердив видавництву РБК існування заборони на згадку словосполучення “економічна криза” на “Першому каналі” та каналі “Росія 1”.