http://espreso.tv/uploads/article/84953/images/im578x383-1.jpg

Така вартість WTI є мінімальною з червня 2012 року. При цьому, на електронних торгах енергоносій досягав і більш низького рівня – $ 78,25 за барель, передає Еспресо.TV з посиланням на ТАСС.

 

Як вказують аналітики, причиною падіння ціни на нафту на торгах стало зниження вартості її постачань з Саудівської Аравії в США і Азію, про який оголосила раніше національна нафтова компанія Саудівської Аравії нафти.

 

“Даний крок з боку Саудівської Аравії вказує на те, що вона намагається зберегти свою частку ринку в США, яка нещодавно дещо скоротилася”, – вказав співробітник хедж-фонду Знову Capital LLC Джон Кілдаф.

 

“Мабуть, саудівці почуваються комфортно при такій ціні і рівні попиту.”, – підкреслив він. За його словами, “схоже, що Саудівська Аравія розраховує на те, що зростання попиту на нафту взимку дозволить їм зміцнити становище”.

 

“Пропозиція сирої нафти дуже велика, – зазначила представник консультаційної компанії Energy Security Analysis Сара Емерсон. – Ситуація раніше відрізняється значною волатильністю. Я не здивуюся, якщо до кінця року нафта марки Brent наблизиться до $80, при цьому, також цілком можливо, що вона перебуватиме й на рівні $95”.

 

Зниженню нафтових цін сприяє і підвищення курсу національної валюти США.

 

“Зміцнення долара продовжує чинити тиск на сировину, – вказав аналітик з компанії Citi Futures Perspective Тім Еванс. – Ця тенденція вже міцно усталилася і, по всій видимості, продовжиться”.