shufrych

Як зазначили в прес-службі партії, замороження нинішнім урядом всіх соціальних стандартів і виплат призвело до того, що мінімальна пенсія до кінця 2014 року складе всього 949 гривень. Хоча згідно з прийнятим у січні держбюджетом, вона повинна була вирости на 6,8% і з 1 жовтня становити вже 1014 грн. Продовжують стрімко зростати ціни на продукти першої необхідності, значно підвищилися ціни на комунальні послуги. У цих умовах, створених владою, українські пенсіонери опинилися за межею бідності.

«Опозиційний блок» з метою невідкладної соціальної підтримки та захисту пенсіонерів підготував законопроект про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (щодо підвищення рівня соціального захисту пенсіонерів).

Мета законопроекту – підвищення вдвічі мінімального розміру пенсій та забезпечення невідкладного (протягом одного місяця) перерахунку пенсій для всіх їх отримувачів. Згідно із законопроектом мінімальна пенсія має скласти 1898 грн.

Головна задача законопроекту “Про відновлення порушених пенсійних прав деяких категорій громадян” – скасувати пенсійну реформу і повернути пенсії тим громадянам, які мали на неї право до підвищення пенсійного віку.

Закон скасовує пенсійну реформу. Він також пропонує призначити пенсію жінкам, які досягли 55 річного віку в період з 1 жовтня 2011 року до дня набрання чинності цим Законом, і яким у зв’язку з підвищенням пенсійного віку пенсії не були нараховані.

Відповідно до закону передбачається призначити пенсію чоловікам-державним службовцям, які досягли 60 років в період з 1 жовтня 2011 року до дня набрання чинності цим Законом, і яким у зв’язку з підвищенням пенсійного віку пенсії не були нараховані.

Крім того, закон встановлює максимальний розмір пенсії або 10 прожиткових мінімумів, для осіб, які втратили працездатність;

Прийняття законопроектів, підготовлених представниками «Опозиційного блоку», дозволить відновити порушені права українських пенсіонерів.

Опозиційний політик Володимир Клюс зазначив, що «Реєстрація даних законопроектів була вкрай необхідною. Їхня реалізаціядозволить поліпшити рівень соціального захисту найбільш вразливої ​​категорії наших громадян – пенсіонерів, для яких пенсія – це єдине джерело існування.  Ми повинні боротись за відміну грабіжницької пенсійної реформи, захист і підтримку наших людей. Разом ми зможемо зупинити війну, відновити економіку, захистити робочі місця і не дати нашій країні скотитися в прірву…»