Швеція, яка вже п’ять днів із безпрецедентним розмахом шукає непроханих гостей у своїх водах, обіцяє застосувати військову силу, якщо буде знайдено новий підводний човен.

Підстави для жорсткої заяви глави уряду є, адже зараз іде мова не про одну, а вже дві ймовірні субмарини, йдеться в сюжеті ТСН.19:30. Піднятися на поверхню підводних гостей змусять “із застосуванням зброї, у разі необхідності”.

Офіційні особи уникають деталізувати країну, субмарину котрої шукають поблизу Стокгольма. Натомість шведська преса не приховує – полювання ведеться на російський підводний човен. Головнокомандувач збройними силами Швеції заявив, що за останні дні військові отримали багато повідомлень про підозрілі об’єкти.

Тому пошукова операція триває. Наближатися до зони пошуку заборонили навіть рибалкам. Кілька годин тому стало відомо, що шведські військові підрозділи встановили контакт з кількома підводними об’єктами на схід від фьорда Інгарьо.

Зараз там зосереджені значні сили флоту країни. Підозрілі об’єкти лежать на дні, не рухаються. Вони знаходяться на відстані кількох сотень метрів одне від одного.

Події в територіальних водах Швеції вже спричинили серйозні дискусії, чи не настав час для країни вступити в НАТО. Експерти нагадують, що за останні місяці Росія неодноразово нервувала своїх сусідів – військові літаки кілька разів порушували повітряний простір Швеції та Фінляндії. Професор Шведського національного коледжу оборони Магнус Крістіанссон припустив, що наявною стала секретна операції Росії в територіальних водах Швеції, що є частиною підготовки до можливого конфлікту.