Цьому поки не заважають навіть відкриті кримінальні справи, санкції та розшук правоохоронними органами. А силовики вважають, що зароблені в Україні гроші клан Януковича витрачає на фінансування терористів на Донбасі, пише ТСН.

За оцінками вже колишнього в.о. генпрокурора Олега Махніцького, команда екс-президента за чотири роки легалізувала і вивела за кордон понад 100 млрд доларів, тобто приблизно по 25 млрд доларів щорічно. Тобто щодня “сім’я” крала в України в середньому по майже 70 мільйонів доларів.

З цієї загальної нечуваної суми сьогодні заарештовано лише 1,5 млрд доларів.

Все інше продовжує працювати на “сім’ю”, в тому числі у вигляді реальних українських підприємств, банків та нерухомості. Бізнес-імперія команди екс-президента трималася на двох стовпах. Корпорація сина екс-президента Олександра Януковича МАКО заправляє банківською діяльністю, проектами нерухомості та торговими операціями з вугіллям та іншими товарами. Інша структура “сім’ї” – багатопрофільна ВЕТЕК Сергія Курченка, що займалася нафтою, газом та медіа-бізнесом.

Курченко і Янукович-молодший, як і деякі інші члени екс-президентської команди, сьогодні знаходяться в розшуку. Їх звинувачують в ухиленні від сплати податків, а Курченко – ще й у махінаціях. Але якщо бізнес останнього від дій нової влади дійсно постраждав, то у сина колишнього президента справи йдуть непогано.

МАКО володіє міноритарною часткою у виноробній компанії “Артемівськ Вайнері”, що виробляє шампанське (співвласник – мільярдер Рінат Ахметов). Підприємство, чистий дохід якого за 2013 склав 444 млн грн, продовжує працювати. Всеукраїнський банк розвитку (ВБР), що офіційно на 100% належить синові екс-президента, продовжує працювати на повну силу під керівництвом матері екс-віце-прем’єра Сергія Арбузова.

Фінустанова не просто існує – в першому кварталі 2014 року вона увійшла до топ-10 банків за приростом депозитів фізосіб і в першу п’ятірку по динаміці строкових вкладів.

Експерти говорять, що ринкова оцінка банку Януковича-молодшого становить як мінімум 80 млн грн. Продовжує працювати ще один банк сина Януковича – “Укрбізнесбанк”, яким колись керував екс-віце-прем’єр Сергій Арбузов. Проте справи в цій фіну станові погіршилися після приходу нової влади – Нацбанк заборонив цьому банку видавати кредити, йому не вистачає грошових ресурсів, нещодавно в ньому проводили обшуки. За словами колишнього фінансового директора корпорації МАКО Романа Водолазського, після зміни влади не стих і будівельний бізнес МАКО: у Донецьку корпорація закінчує зведення житлового комплексу “Дружба” на вулиці Університетській та комплексу з трьох будинків на вулиці Артема.

Консалтингова компанія “SV Development” оцінює вартість квадратного метра в цих будинках в 1 тис. і 2 тис. доларів відповідно. Тобто загальна вартість об’єктів після здачі складе 150 млн доларів. Крім того, Януковичу-молодшому належить уже побудований у Донецьку бізнес-центр “Столичний”, ціна якого може досягати 50 млн доларів.

А ось вугільний бізнес МАКО на сьогоднішній день “заморожений”. Компанія перепродувала вугілля до Європи, а також українським держпідприємствам за завищеними цінами.

Фінансова розвідка виявила 42 компанії-нерезиденти, що зареєстровані на Кіпрі, у Панамі, Великобританії, Белізі, Сейшелах і які безпосередньо пов’язані з Януковичем і його найближчим оточенням, заявляв раніше прем’єр Арсеній Яценюк. У даний момент екс-президент і його оточення активно оскаржують арешти майна і судяться з партнерами. Наприклад, МАКО подала в суд на “Метінвест” Ахметова.