США визнали Україну союзником поза межами НАТО і нададуть військову допомогу українському війську. УТОЧНЕНО

“Акт Підтримки свободи в Україні”, сенат підтримав одноголосно.

Законопроект визначає Україну військовим союзником за межами НАТО, зменшує залежність України від російського газу і надає допомогу українському війську та біженцям, інформує ”Українська правда”.

Окрім того, законопроектом передбачається введення нових санкцій проти РФ.

Раніше, для просування законопроекту активісти української діаспори створили сайт із детальними рекомендаціями, як допомогти законопроектові бути проголосованим. У четвер ввечері, після голосування, вони повідомили, що роботу виконано.

“Щоб стати законом, свій варіант документу ще має прийняти Палата Представників. Це мусить відбутись ще цим складом Палати, робота якого, згідно з графіком, закінчується завтра. Законодавці попередньо заявляли, що робота Конгресу може бути продовжена до вихідних”, – уточнила журналістка Мирослава Гонгадзе.

Палата представників США у четвер пізно ввечері в прискореному режимі затвердила законопроект H.R.5859, який повністю повторює текст ухваленого в цей же день у Сенаті США проекту закону S.2828 “Акт на підтримку свободи в Україні”.

Голосування в нижній палаті відбулося між 22-ю та 23-ю годинами ночі за місцевим часом, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні пообіді Сенат нарешті прийняв законопроект S.2828. Що зробили конгресмени в Палаті представників – вони вдалися до процедури, коли в точності до тексту цього документа внесли новий законопроект H.R.5859, який пройшов одностайне узгодження та наприкінці дня був прийнятий”, – зазначило джерело, близьке до законодавчих процесів у Конгресі США.

Законопроект H.R.5859 має назву “Щодо введення санкцій по відношенню до Російської Федерації та забезпечення додаткової допомоги Україні, а також для інших цілей”. Його поява в нижній палаті Конгресу позбавила необхідності довгих процедур узгоджень в комітетах схожого за змістом проекту закону H.R.5782, внесеного минулого тижня конгресменом Марсі Каптур.

За наявною інформацією, остаточний варіант документа після всіх узгоджень в Сенаті та Палаті представників зазнав певних змін.

Зокрема, з нього був вилучений розділ щодо надання Україні статусу головного члена поза НАТО із зауваженням, що це є прерогативою Адміністрації Президента США. Крім того, зазнали певних поправок формулювання щодо санкцій проти Росії. З іншого боку, документ передбачає виділення $350 млн на військову підтримку України, в тому числі у вигляді постачання оборонного озброєння.

За процедурою, щоб документ був остаточно затверджений, під ним має поставити свій підпис президент США Барак Обама. Згідно з законодавством, на це главі державі відводиться обмежений час, у іншому разі документ буде вважатися таким, на який накладено вето.

Водночас, як зауважують місцеві оглядачі, одностайна підтримка законопроекту в Сенаті й Палаті представників, скоріше за все, означає, що рішення було попередньо узгоджене з Білим домом.