По даним першої половини року, було реалізовано 280 млн. одиниць фототехніки, й негативну динаміку продемонстрували усі її види : компактні, дзеркальні та системні фотоапарати. Найбільш скоротився сегмент доступних компактних камер. Споживачі цікавилися більше фотокамерами із оптичним зумом. Продаж дзеркалок скоротився через насичення ринку, а ріст курсу долару відбився на ціні нових прогресивних моделей. Споживачі не поспішають оновлювати камери, скоріше, власники непоганих дзеркалок купують додаткові об’єктиви. Фототехніка апріорі недешева, тому багато українців шукають та обирають телевіки, об’єктиви fisheye (російською “объективы фишай”) на цьому сайті, оскільки купувати в Інтернеті набагато вигідніше. Але й це не рятує ринок фототехніки: зниження купівельної спроможності населення та погіршення економічної та політичної ситуації в Україні не сприяють продажам техніки, яка не вважається товаром першої необхідності.

Саме ціна завжди була принципово важливою характеристикою у виборі першого фотоапарату для пересічного українця. Імпортна техніка купується за валюту, тому цінники на фототовари будуть високими — курс долару зростає кожен день. Тому нічного дивного, що ця категорія товарів навіть в онлайн-рітейлерів зараз продається повільно, якщо не сказати погано.

Загалом у світі також попит на дзеркальні камери з їхньою вагою та великими об’єктивами скорочується — системні без-дзеркальні камери їх витісняють. Завдяки якості з’йомки при невеликих компактних розмірах, системні камери подобаються споживачам більше. Єдине, що поки що гальмує швидкі продажі — висока ціна. Поки що різниця між ціною системної без-дзеркалки та дзеркалки досить невелика.
Отже, в Україні такі камери також не будуть мати попиту, але на європейському ринку компактні камери зі змінними об’єктивами мають певне майбутнє, якщо виробники будуть трохи лояльніше у ціновій політиці.