З нового навчального року вступає в силу розпорядження Міносвіти про обов’язкове вивчення в школах другої іноземної мови, де серед інших пропонується до вивчення і російська.

Прирівнювання російської до “другої іноземної мови”, хоча згідно з Конституцією вона є мовою нацменшин, дозволить значно розширити її вивчення в українських школах, пише у своїй статті для ZN.UA Оксана Онищенко.

Управління освіти зібрали інформацію про те, яку саме мову вивчатимуть як другу іноземну п’ятикласники кожної школи: 52% шкіл вибрали німецьку мову, 23% – російську, 14% – французьку, 8% – англійську, 2% – польську, 1% – іспанську. Самі працівники освіти розповідають, що на різних нарадах їх всіляко спонукають вибирати російську.

За інформацією голови парламентського комітету з питань науки і освіти Лілії Гриневич, тільки в Київській області російську як іноземну вивчатимуть 50% учнів, а в Бориспільському районі таких школярів – цілих 62%. Як зазначає оглядач, для деяких шкіл вибір російської мови як другої іноземної є єдиним виходом у ситуації, коли другу іноземну вивчати обов’язкова, а кадрів немає.