terorysty

Місія ООН в Україні з прав людини зафіксувала випадки застосування тортур і знущань над ув’язненими з боку бойовиків терористичних організацій “ДНР” і “ЛНР”.

У доповіді місії повідомляється про те, що 26 серпня терористи цілу добу утримували в полоні українську активістку з міста Ясинувата. Бойовики знущалися над полоненою, погрожуючи зґвалтуванням і вбивством, після чого змусили її вийти на вулицю, загорнуту в український прапор з табличкою “вона вбиває наших дітей”.

Організація також повідомила ще про одну полонянку бойовиків, викрадену в той же час. Її терористи звинувачували в тому, що вона працювала коректувальником для артилерії української армії. Жінку жорстоко били, стріляли біля вух і змушували витягувати руку в нацистському вітанні і кричати “зіг хайль”. Їй погрожували зґвалтуванням і прикували наручниками до батареї на кілька днів.

У доповіді ООН наводяться дані про волонтерів, викрадених під час доставки гуманітарної допомоги. Бойовики утримували їх в полоні більше 20 днів. В цей час їх били кийками, прикладами і бейсбольними битами, об їхні носи гасили недопалки. Повідомляється, що полоненим волонтерам майже не давали їжі і відмовляли в медичній допомозі. Одного з волонтерів відвезли в ліс і наказали копати собі могилу. Він відмовився, після чого його стали бити по голові і зламали ніс. Всі ці люди згодом вийшли на свободу.

Також повідомляється про те, що піддався тортурам кримський режисер Олег Сенцов, який був затриманий в Криму за звинуваченням у тероризмі. За словами Сенцова, йому на голову одягали поліетиленовий пакет, душили до непритомного стану, били руками і кийком, знімали штани разом з трусами, били по сідницях і погрожували зґвалтуванням кийком, а також вбивством.