ato

 Про це Яворівськой сказав в ефірі “Шустер LIVE” на телеканалі новин “24”.

Найголовніша причина того, що сталося – це зрада, яка відбулася там. Це вже доповіли всі комбати, які були там. Генерал Литвин, Петро Литвин (на жаль, це третій брат із родини Литвинів). Є депутат Володимир Литвин, якого ми всі знаємо, є Микола Литвин, який уже звільнений, і є Петро Литвин, який був командувачем 8-ї сухопутної військової частини. Це єдина військова частина, яка була в Іловайську і яка мала виконати свою функцію, — зазначив депутат.

 

“Виявляється, він просто-напросто кинув зброю, а свій корпус, який він очолював, він його вивів,  і залишилися самі добровольці, яких почали оточувати російські професійні війська”, — розповів Яворівський.

“І почали просити підмоги у керівництва АТО. Їм казали: “Даємо-даємо, з години на годину до вас підійдуть”. Виявляється, що чугуєвська військова частина, яка йшла на допомогу їм, була розстріляна і знищена російськими військами ще на підході до Іловайська”, — повідомив політик про те, що йому вдалося дізнатися на засіданнях Тимчасової слідчої комісії.

Яворівський наголосив, що “наші хлопці трималися ще три дні”, а їм постійно казали ще трохи почекати на підмогу, “хоча всі знали, що ніяких військ немає”.

Вони (українські військові – “24”) мали 100 російських військовополонених і пішли на переговори, розуміючи, що вже не вийдуть звідти,
—  зазначив нардеп.

За словами Яворівського, на переговорах з російським командуванням сили АТО запропонували віддати полонених в обмін на можливість вийти з котла, проте їм сказали здати зброю

“Жоден боєць в оточенні не здав зброю. І вони почали йти, прориватися – і тоді вони були “викошені”. Точну цифру ми назвати не можемо, але цифра тих, хто там поліг,  повірте мені – страшна, мене вона просто-напросто вражає”, — наголосив Яворівський.