svoboda1

Згідно з даними, оприлюдненими на сайті Центральної виборчої комісії, за партію “Народний фронт” проголосували 22,14% виборців, за “Блок Петра Порошенко – 21,81%, за “Об’єднання “Самопоміч” – 10,97%, за “Опозиційний блок “- 9,43%, за Радикальну партію Олега Ляшка – 7,44%, за Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” – 5,58%.

ВО “Свобода”, як і всі інші 23 партії, які брали участь у виборах за пропорційною складовою, не подолала 5%-ний бар’єр, набравши 4,71% голосів виборців.

У парламент також не пройшли Комуністична партія України, яка набрала 3,88% голосів, партія “Громадянська позиція” (лідер – Анатолій Гриценко) – 3,10%, партія Сергія Тігіпка “Сильна Україна” – 3,11%, партія “Всеукраїнське аграрне об’єднання “Заступ” (Віра Ульянченко) – 2,65%, партія “Правий сектор” – 1,80%.

Всі інші партії зібрали істотно менше 1% голосів виборців кожна.

При цьому “Народний фронт” є лідером симпатій виборців у Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській та Чернівецькій областях, “Блок Петра Порошенко” – у Вінницькій, Закарпатській, Кіровоградській, Миколаївській , Одеській, Сумській, Херсонській, Чернігівській областях та місті Києві, “Опозиційний блок” – в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській та Харківській областях.

Позачергові парламентські вибори в Україні, що відбулися 26 жовтня, пройшли за змішаною системою – відповідно до закону, по 225 народних депутатів повинні були обиратися за партійними списками і в мажоритарних округах.

За партійними списками на цих виборах будуть обрані 225 депутатів, і кожна з партій, що подолали 5% -ний бар’єр, отримає кількість мандатів, пропорційне набраній кількості голосів.

За мажоритарною складовою буде обрано не більше 198 депутатів, оскільки вибори не проводилися в загальній складності в 27-ми округах: в 12-ти – на тимчасово окупованій території Криму і в 15-ти – в зоні проведення антитерористичної операції (9 округів в Донецькій і 6 – в Луганській області).

ЦВК повинна встановити офіційні результати виборів на підставі оригіналів протоколів окружних виборчих комісій в паперовому вигляді з мокрими печатками не пізніше 10 листопада.

За попередніми розрахунками результатів голосування за партійними списками “Народний фронт” отримує 64 депутатських мандата, Блок Петра Порошенка – 63, “Об’єднання “Самопоміч” – 32, “Опозиційний блок” – 27, Радикальна партія Олега Ляшка – 22 мандата і партія “Батьківщина” – 17 депутатських місць.