Про це свідчать результати опитування міжнародних інвесторів Bloomberg Global Poll, проведеного британським агентством Bloomberg.

Так, 52% респондентів найбільшою загрозою для світових ринків назвали конфлікт між Росією і Україною.

Друге місце – 26% – займає Ісламська держава. І лише 5% вважають такою загрозою епідемію лихоманки Ебола.

“Російсько-український конфлікт є більш небезпечним, так як у нас є суверенна держава, яка намагається збільшити свій вплив за допомогою хаосу і загрозливих військових дій,” – заявив Мікаель Симонсен, головний менеджер з продажу крос-активів у банку Nordea в Гельсінкі.

Водночас, Росія, на думку експертів, найбільше програє від падіння цін на нафту. Такої думки дотримується 51% респондентів. Крім Росії в список постраждалих потрапила Венесуела (12% респондентів), Саудівська Аравія (12%) та Іран (6%).

“В цей час економіка Росії опинилася під ударом санкцій і падіння цін на нафту. Тоді як Росія погрожує Україні танками і посилає свої літаки в іноземний повітряний простір, президент Володимир Путін 14 листопад визнав, що падіння цін на нафту потенційно є “катастрофічним” для найбільшого в світі експортера енергії “, -нагадує агентство.

В опитуванні, проведеному 11 і 12 листопада, взяли участь 510 інвесторів, аналітиків і трейдерів.

Раніше глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард, виступаючи в Джорджтаунському університеті у Вашингтоні, назвала військовий конфлікт в Україні серед причин, за якими світова економіка сьогодні розвивається гірше, ніж очікувалося ще півроку тому.