На Соборі єпископів у Трапезному храмі Києво-Печерської лаври було висунуто трьох кандидатів на місце предстоятеля УПЦ МП – митрополита Онуфрія (36 голосів), митрополита Антонія (24 голоси) та митрополита Симеона (9 голосів).

 

У пісумку главою УПЦ МП став місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій, пише ТСН.

 

——————————–

 

Ось що написала про Онуфрія Українська правда (щоправда сама ця стаття на УП виглядає як “джинса” на користь “пропорошенківського” кандидата вінницького митрополита Симеона)) напередодні обрання предстоятеля УПЦ МП:

 

Митрополит буковинський Онуфрій (Березовський) – з одного боку цілком лояльний до Москви, з іншого, не вплутаний у справи чиновників-втікачів. На цьому ж синоді було прийнято рішення створити комісію для діалогу з Київським патріархатом, який закликав УПЦ МП до об’єднання в Помісну церкву.

……..

В особі митрополита Онуфрія УПЦ зайняла невиразну – або красномовну, як подивитися – позицію.

Численні випадки підтримки духовенством МП терористів та сепаратистів не знаходили належної жорсткої реакції. Онуфрій так жодного разу й не вжив слів “російська агресія”, “окупація”, тощо. Натомість російських найманців та їхніх поплічників в інтерв’ю йменує “ополченцями”, закликає “всіх скласти зброю” – не тільки сепаратистів, але, очевидно, і українських військовослужбовців. Українців та росіян він називає “єдиновірним і єдинокровним народом”, по суті, не визнаючи окремої української нації. Він публічно виступає проти європейської інтеграції, вважаючи, що від “безбожного Заходу” у нас усе зло.

Оприлюднивши днями листа до президента Порошенка щодо негідного поводження українських військовослужбовців зі священиками УПЦ МП на Донбасі, він тим самим дав підставу Московській патріархії зробити заяву в стилі звичайної російської пропаганди. Складається враження, що єдине призначення цих заяв було вкласти цеглинку в справу введення Путіним в Україну “миротворчих сил с гуманітарною метою”.

На думку УПЦ, відображену в її офіційних документах, саме митрополити Онуфрій (та Антоній) заблокували процес діалогу з Київським патріархатом, жодного разу не дозволивши створеній синодом УПЦ МП комісії провести спільне засідання з комісією УПЦ КП.

……………

Митрополит Онуфрій, судячи з його дій за останні п’ять місяців, свій вибір зробив – і це вибір на користь Москви та сприяння їй.