Вчені відкрили таємницю довголіття і як уповільнити старіння

Коли довжини теломер стає недостатньо для нового поділу, клітина відмирає. Такий процес поступового відмирання клітин в тканинах організму називається медиками «біологічним старінням». Є результати досліджень, отримані вченими Каліфорнійського університету в Сан-Франциско і опубліковані в журналі The Lancet Oncology.

Дослідники показали, що теломери можуть подовжуватися дуже простим способом, без всяких біохімічних впливів — всього лише зміною способу життя, передає “ПІНУ”. У дослідженні взяли участь 10 чоловіків у віці трохи більше 60. Вони не їли м’яса, займалися фізичними вправами, йогою і медитаціями.

За 5 років їх теломери стали на 10 % довше, ніж на початку дослідження. А у чоловіків, які дотримувалися звичного способу життя, теломери стали на 3 % менші, ніж 5 років тому. Це дуже обнадійливі результати. У біологічному сенсі, вони молодіють.

Попередні дослідження довжини теломер показали, що короткі теломери пов’язані з поганим здоров’ям, у тому числі захворюваннями серця, деменцією і раком. Відомо, що теломери можуть регенеруватися в стовбурових і ракових клітинах, але в цьому дослідженні вперше показано, що певний спосіб життя може змусити їх відновлюватися в звичайних клітинах.
Читайте більше тут: http://expres.ua/health/2015/01/08/123418-vcheni-vidkryly-tayemnycyu-dovgolittya-upovilnyty-starinnya