У Івано-Франківську у денному стаціонарі поліклініки №2, що на вул.Довгій,42, було відкрито окрему палату для обслуговування учасників українських визвольних змагань.

Цей проект став успішним завдяки співпраці двох небайдужих та відомих на теренах нашої області людей – голови всеукраїнського братства вояків ОУН-УПА Богдана Боровича та голови наглядової ради ПАТ «Івано-Франківськцемент» Миколи Круця.

Задля створення належних умов для лікування наших ветеранів зусиллями ПАТ «Івано-Франківськцемент» приміщення палати було повністю відремонтовано. В ньому влаштовано окремий санвузол, замінено на нові всі вікна та двері, встановлено кондиціонер та нове освітлення. Крім того, палата обладнана новими ліжками та меблями. Для зручності майбутніх пацієнтів в палаті встановлено телевізор, холодильник та мікрохвильова піч.

Голова Всеукраїнського братства вояків ОУН-УПА Богдан Борович та завідувач денним стаціонаром Івано-Франківської міської поліклініки №2 Ірина ЯвдикЯк б це дивно не звучало, але учасники українських визвольних змагань недостатньо поціновані не тільки в Україні загалом, але і у нас, на західних теренах. Такий сумний висновок зробили Микола Круць та Богдан Борович: «Наші мешканці звикли бачити упівців в одностроях під час відзначення державних свят, наші політики щороку дружно вітають їх зі святом Покрови, але мало хто задумується, як живеться цим людям в проміжках між різноманітними ювілеями, – ділиться своїми міркуваннями Микола Федорович, – А поміж тим у минулому році ми з вами відзначили 70-річчя створення Української Повстанської Армії. Це означає, що наймолодшим учасникам тих військових подій сьогодні уже по 80 – 90 років.

В такому поважному віці головною проблемою майже для кожної людини стає її здоров’я та можливість його підтримувати.

Звичайно є сім’я, діти, внуки. Вони допомагають. Але ж є і суспільство, заради якого ці люди, в свій час, важили своїм життям. Очевидно, що наші ветерани вправі розраховувати не тільки на грамоти та добрі слова, але і на реальну підтримку».

Так і народилась ідея створити в одному із медичних закладів місце, де кожен із учасників визвольних змагань зміг би, у зручний для себе час, пройти не тільки медичне обстеження, але і курс необхідного лікування.

«Я давно вже думав про створення окремої палати для лікування колишніх повстанців, це питання обговорювалося не раз і не в одному кабінеті, – розповідає ініціатор Б.Борович, – але реалізувати все це вдалося тільки після того, як за справу взявся Микола Круць. Ще у серпні минулого року, під час парламентської виборчої кампанії, на зустрічах з обласним та районними осередками Братства вояків ОУН-УПА Карпатського краю Микола Круць взяв на себе зобов’язання зрушити цю справу з мертвої точки і довести її до логічного завершення. Виконанням своєї виборчої обіцянки пан Микола вкотре довів, що він справжній український патріот і людина слова. Користуючись нагодою, хочу подякувати Миколі Круцю за його людяність та ще раз сказати про те, що справжній патріотизм повинен проявлятись у щоденних конкретних справах, а не тільки у промовах з високих трибун. Сьогоднішня подія є доказом того, що справжні патріоти в Україні ще не перевелись».

– Вважаю, що ми зробили добру справу, – підсумовує М.Круць, – тепер черга за медиками та благодійниками. Особливо чекаємо на останніх, оскільки вартість ліків для кожного із наших потенційних пацієнтів коливається в межах від 100 до 150 грн. на день, а лікування без належного забезпечення ліками є, як ви розумієте, беззмістовним. Отож запрошуємо всіх небайдужих людей до співпраці на благо тих наших громадян, які воювали за Україну, а отже заслужили на нашу з вами повагу та підтримку.